Papež prosí nevěsty: Buďte laskavé k vašim tchyním! Radu má však i pro ně…

Papež František ve středu na generální audienci vyzval katolíky, aby si vážili starších lidí a starali se o rodinné vztahy. Využil příležitosti k tomu, aby se vrátil k citlivému tématu tchýní. Informace přinesla tisková agentura AFP.

Papež František na archivním záběru.
František vyvolal v roce 2015 smích, když na návštěvě Spojených států davu tisíců lidí řekl: „Rodiny se hádají a někdy létají i talíře a děti způsobují bolesti hlavy, a to nebudu mluvit o tchyních.“

Papež ve středu znovu obrátil pozornost na rodinné vztahy a udělal i dlouhou slovní odbočku k „mýtické postavě“ tchýně. Prohlásil, že často jsou oběťmi „klišé“.

Papež, pocházející z Argentiny, věnoval generální audienci na vatikánském Náměstí svatého Petra právě vztahu mezi generacemi. A dodal: „Neříkám, že ji (tchýni) vnímáme jako ďábla, ale vždy je prezentována hanlivě. Ale tchyně je matka vašeho manžela a matka vaší manželky.“

„Říkáme si: Čím dál je naše tchyně, tím lépe. Ale není to matka, starší osoba. Jednou z nejkrásnějších věcí pro ženu je mít vnoučata. Když její děti mají děti, to ji znovu vtahuje do života,“ řekl 85letý papež.

Pouze těchto 7 žen může navštívit papeže v bílých šatech! Chcete znát důvod?
Svatý otec tedy vyzval nevěsty, aby udržovali svůj vztah se tchyní. „Porodili vašeho manžela. Dělejte jim alespoň radost,“ apeloval František, který zároveň nabídl radu i pro tchýně. „Říkám vám, dávejte si pozor na slova,“ dodal.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram