Na Antarktidě se oddal první gay pár! Jsou spolu už 20 let, konečně našli dokonalé místo

Posádka britské výzkumné lodi oslavila první homosexuální svatbu na Britském antarktickém území.

Záběr na manžely, kteří se jako první gay pár sezdali na britském území Antarktidy – Eric Bourne a Stephen Carpenter oslavili svůj sňatek na přistávací ploše helikoptéry nedaleko výzkumné stanice.
Své „ano“ si v mrazivé zemi v neděli řekli námořníci Eric Bourne a Stephen Carpenter, napsal v úterý zpravodajský server BBC.

„Jsme oba velmi pyšní na to, že jsme první pár stejného pohlaví, který se vzal na Britském antarktickém území,“ uvedl Eric v prohlášení britského ústavu pro výzkum Antarktidy (BAS).

Nápis na saku i polibek gay páru jako odkaz Orbánovi! Ceny MTV v Budapešti velebí lásku pro všechny
„Antarktida je tak neuvěřitelná. Jsme spolu už 20 let, ale když jsme přijeli na Antarktidu, připadalo nám to jako dokonalé místo, kde do toho konečně skočit,“ řekl jeho manžel Stephen, který se i přes nízkou teplotu oblékl do tradičního smokingu – stejně jako někteří svatebčané.

Pár si nechal na snubní prsteny vyrýt souřadnice místa, kde se vzal. Oddával je kapitán lodi a na následném večírku jim zazpíval lodní lékař. Námořníci svatbu i prvenství oslavili is dalšími 30 členy posádky britského polárního plavidla Sir David Attenborough.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram