Muž přestrojený za vozíčkárku hodil dort do Mony Lisy! Důvod?

V pařížském muzeu Louvre v neděli muž přestrojený za ženu na invalidním vozíku hodil dort na obraz Mony Lisy.

Slavné dílo od Leonarda da Vinciho chrání silné neprůstřelné sklo, a tak nebyl poškozen. Útočník tvrdil, že bojuje za ochranu životního prostředí. O kuriózním incidentu informovala stanice BFM TV.

„Zní mi to neskutečně, ale muž převlečený za starou dámu vyskočil z invalidního vozíku a pokusil se rozbít ochranné sklo Mony Lisy. Potom potřel sklo dortem a házel kolem sebe růže, než ho zkrotila ochranka,“ napsal na twitteru uživatel, který byl svědkem události. Zveřejnil také video.

Ochranka v muzeu mladého muže oblečeného v bílém, s parukou a šátkem kolem krku, po činu vyvedla ze sálu a očistila sklo potřísněné šlehačkou. Když muže dováděli, křičel: „Myslete na Zemi. Lidé ničí tuto planetu.“

Obraz ze 16. století, před kterým se vždy tísní davy turistů, byl vystaven pokusům o poškození iv minulosti. V roce 2009 na obraz návštěvník hodil hrnek. V roce 1974, kdy byl obraz vystaven v Tokiu, žena postříkala červenou barvou svůj invalidní vozík. Protestovala tak proti absenci bezbariérového přístupu, což jí znemožnilo si obraz prohlédnout.

V 50. letech obraz poškodil útočník, který ho polil kyselinou sírovou. V roce 1911 byl dokonce obraz ukraden, našel se o tři roky později.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram