Máte po 40-ce? Riziko nemocí se zvyšuje, předcházejte jim těmito cvičeními

Osteoporóza, deprese, bolesti zad… S věkem se zvyšuje riziko různých chorob, předcházejte je těmito cvičeními.

Cvičení by mělo být vaší rutinou.
Prevence srdečních chorob

Kardio tréninky jako jogging, jízda na kole nebo plavání zvyšují srdeční tep a posilují srdeční sval. Abyste dosáhli maximálních zdravotních benefitů, měli byste cvičit alespoň 30 minut při 80 – 85 procentech maximální tepové frekvence (výpočet: 220 – váš věk). V ideálním případě 3 až 4krát týdně.

Předcházení osteoporózy

Jelikož kosti věkem slábnou, zvyšuje se riziko zlomenin. A to je dobrý důvod věnovat se pravidelně i silovému tréninku – 1-2krát týdně a trénovat velké svalové skupiny. Fyzická aktivita také stimuluje kosti k tvorbě nových kostních buněk a tím k tvorbě kostní hmoty.

Mýty a nepravdy, které se o artritidě šíří
Riziko artritidy se zvyšuje s věkem. Chronická bolest a ztuhlost kloubů postihuje především lidi s nadváhou a ty, kteří v minulosti utrpěli poranění kloubů. Ale i zdraví lidé by měli na prevenci myslet. Silová cvičení jako dřepy se zátěží, mrtvý tah a tlaky na ramena jsou k tomuto účelu jako stvořené – nejlépe 2 až 3krát týdně.

Řekněte „ne“ depresi

Riziko deprese se zvyšuje s věkem, zvláště u žen. Přestože se endorfiny uvolňují při každém druhu cvičení, existuje několik studií, které dokazují, že zejména jeden sport snižuje stres a zvyšuje náladu – jóga! Jednou týdně si zacvičte jógu a automaticky snížíte riziko vzniku deprese a úzkostných poruch.

Předcházejte bolestem zad

Ne nudný, ale zázračný! Plank můžete obměňovat na mnoho způsobů – prohlédněte si videa a trénujte
Kromě špatného držení těla je hlavní příčinou bolestí sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Abyste předešli nepříjemným problémům se zády, které se v jistém věku začnou naléhavě hlásit, je třeba posilovat jádro. Jednoduchý způsob, jak to dělat, je pravidelné cvičení planku a všech jeho obměn. Jako plank cvičit správně se dočtete zde.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram