Citronový moučník je oficiální dezert oslav Alžběty II. Jeho příprava? Zvládne ji prý každý

Citronový vrstvený moučník se švýcarskou roládou, mandarinkami, šlehačkou a italskými sušenkami amaretti se stal oficiálním dezertem oslav 70 let od nástupu Alžběty II. na britský trůn.

23.05.2022 14:00 Jemma Melvin – Alastair Grant
Jemma Melvin pózuje se svým dezertem, který se stal oficiálním moučníkem oslav 70. výročí vládnutí královny Alžběty II. na trůnu. Jedná se o Platinum Jubilee Pudding.
V soutěži se utkalo přes 5000 dezertů, vyhrál ten inspirovaný citrónovým krémem, který se podával na královnině svatbě s princem Philipem, informovala televize BBC.

Do soutěže se mohl přihlásil kdokoli, nejmladší účastník měl přitom jen osm let a nejstarší dokonce 108. Pět nejlepších se probojovalo do finále, které vysílala stanice BBC One. Jejich návrhy na originální moučník hodnotila odborná porota a vítěze oznámila Camilla, vévodkyně z Cornwallu a manželka prince Charlese.

Vítězný dezert – Platinum Jubilee Pudding, který se bude připravovat během oslav 70. výročí vládnutí královny Alžběty II. na trůnu.
Autorkou vítězné pochoutky je Jemma Melvinová ze Southportu na severozápadě Anglie, která pracuje jako copywriterka. Stejně jako ostatní finalisté není profesionální cukrářka. Při přípravě se inspirovala svou babičkou, která ji naučila péct, chůvou, kterou přezdívá královna moučníků, a samotnou královnou.

Důležitou podmínkou pro soutěžící byla jednoduchost přípravy, recepty musely jít vytvořit v obvyklých domácích podmínkách bez cukrářského vybavení. Pořadatelé soutěže, kteří připravují i ​​červnové královské oslavy, doufají, že lidé v celé Británii si budou vítězný citrónový dezert připravovat doma v době oslav. BBC zveřejnila všech pět finálových receptů.


Chcete mít v kuchyni kvalitní spotřebiče? Podívejte se na nabídku nejepší digestroře a vyberte si ještě dnes.


Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram