Kdy je partner zralý pro výměnu a udobrování už nemá smysl?

Ne vždy se všechno povede. Navzdory snaze o dokonalý vztah a harmonickou lásku, je třeba někdy uznat, že jsme se prostě nenašli a zdání ve vašem případě klamalo. Jsou totiž chvíle, kdy už udobrování nepomůže a lepší, je partnera vyměnit, jak se další léta jen trápit.

V tomto případě je třeba říci, že jde o skutečné ponižování partnerky jak doma, tak na veřejnosti. Virginia Clark, specialistka na vztahy totiž upozorňuje, že mnoho žen příliš vztahovačně vnímá jako ponižování i vyslovení nesouhlasu, nebo jiný názor. To ponižování není. K výměně je zralý takový partner, který neustále útočí na to, že nejste dobrá pro něj a pro nikoho. A to otevřeně i na veřejnosti. Protože muž, který to má v krvi nepřestane. A nepomůže ani domlouvání.

Soustřeďuje se jen na vaše chyby
Každý má chyby. Základem kvalitního vztahu je ale soustředit se na partnerova pozitiva. Není hřích říct si, co vám vadí. Ale pokud partner neustále upozorňuje jen na vaše chyby, tak jeho myšlení je očividně negativistické. Virginia Clark upozorňuje, že takový pohled na svět lze málokdy změnit. A osudem je, že budete neustále konfrontována jen s tím, co děláte špatně. A to není zrovna nejlepší perspektiva do života.

Jeho potřeby jsou prioritní, ale potřeby vaše jakoby zatlačoval do pozadí. Neptá se, po čem toužíte, ani co byste mohli dělat společně. K výměně je vhodný i partner, který nechce přistoupit na vaše zájmy a nápady, ale zaměřuje se jen na ty jeho a vás dokonce nutí, abyste je všechny sdíleli s ním. To by asi nikdo nechtěl snášet doživotně.

Nedává pocit bezpečí
Žijete spolu, ale necítíte v něm jistotu. Virginia Clark upozorňuje, že pocit jistoty se může vytratit, pokud dochází k nevěře či pravidelnému podvádění. Ale stejně iv případě, že necítíte z jeho strany pomoc a podporu, ani žádné slyšení. Dříve vaše problémy zveličuje a ty jeho bagatelizuje.

Vystupuje agresivně
Atraktivita špatného chlapce končí v momentě, kdy svou agresi nasměruje směrem k vám. Muž, který si vybíjí zlost na partnerce, není a ani nikdy nebude vhodný partner. Virginia Clark dokonce upozorňuje, že agrese má tendenci se stupňovat. Proto je lepší odejít za bučky už při jejích náznacích.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram