Kudrny u dětí: Je bezpečné je vyžehlit? TOP triky, jak zvládnete péči o nezbedné dětské vlásky

I vy máte dítě s kudrlinky? My mámy víme, že ačkoli je to rozkošné, upravit kudrnaté vlásky nám dává pořádně zabrat.
Jak upravit kudrnaté vlasy dětí?
Většina rodičů, kteří mají děťátko s rovnými vlasy, považuje kudrlinky za velmi rozkošné. Maminky kudrnatých dětí však dobře vědí, že kudrny nejsou jen milé a zábavné, ale znamenají i pořádně zamotané vlasy a desítky minut jejich úpravy. Můžete si pomoci žehličkou na vlasy?

Kudrlinky jsou krásné, ale starat se o ně je namáhavé a mnohdy i bolestivé. K tomu si přimyslete, že dítě začne křičet pokaždé, když mu přiložíte na hlavu kartáč, nebo když se snažíte z jeho „háru“ vytvořit praktický účes, není co závidět. Je proto logické, že maminky kudrnatých dětí zvažují různé metody, jak si usnadnit péči o takové vlásky. Ideální tak, aby i dítě bylo relativně klidné. Je vhodné použít žehličku k rovnání vlasů iu dětí?

Jaké výhody přináší žehlení vlasů?
Vyrovnávání vlasů žehlením není jen způsob, jak vytvořit elegantní dámské účesy. K jeho výhodám patří, že „uklidí“ zkrepovatělé vlasy a nezbedné kudrny promění v hedvábné, lesklé a upravené vlasy. Možná vás v jistém momentě samo dítě požádá o tom, jestli byste mu nenarovnali vlasy žehličkou. Je však v pořádku upravovat střapaté kudrnaté vlasy dětí žehlením?

Můžete vyžehlit nezbedné dětské vlásky?
Naštěstí neexistuje věk, kdy by bylo narovnání vlasů touto metodou nevhodné, důležitá je však frekvence a správné používání. Mějte na paměti i několik dalších věcí:

Za prvé, samotná žehlička může být nebezpečná, zvláště pokud máte dítě ve věku 2 až 5 let, které nedokáže obsedět ani pár minut. Žehličky k tomu, aby uměly vlasy vyrovnat, jsou samozřejmě extrémně horké. Dotek horkých ploten žehličky může vést k vážným popáleninám – nemluvě o tom, že dětská kůže je velmi jemná a citlivá. Nikdy nenechávejte dítě v blízkosti nahřívající se ani chladící se žehličky – i když je vypnutá ze zástrčky, stále může způsobit zranění.

Lepší je s žehlením vlasů počkat do věku, kdy bude dítě schopno během dlouhého procesu rovnání vlasů klidně sedět – třeba is tabletem nebo mobilem v ruce (alespoň bude mít zafixovanou polohu hlavy a vám se bude lépe pracovat). Neposedné dítě, které se stále vrtí si může velmi snadno způsobit náhodné popálení, ať se mu budete snažit jakkoli vyhnout.

Nesprávné nebo časté žehlení vláskem škodí
Děti mají mnohem jemnější a citlivější vlasy než dospěláci. Proto nesprávné nebo příliš časté používání žehličky přímočaře vede k poškození vlasů. Vysoké teplo může poškodit vlasovou kutikulu, vnější vrstvu vlasů, samotné tahání vlasů žehličkou může dokonce způsobit trvalé poškození.

Co z toho vyplývá? Narovnávání vlasů dětem jednou za čas je v pořádku, pokud ho děláte bezpečně, ale každodenní žehlení může mít dlouhodobý negativní vliv – i kdybyste na to měli čas a energii.

Jak bezpečně narovnat vlasy dítěte
Jelikož rovnání vlasů znamená práci s rozžhavenou žehličkou, proto musíte být opatrní. Postupujte podle těchto kroků a vše bude v bezpečí (postup vhodný pro děti od 4-5 let výše):

  • Začněte vyfoukáním vlasů širokým kartáčem. Před samotným žehlením je vhodné jemně vyfoukat vlasy fénem za pomocí kartáče – tak se už trochu narovnají.
  • Zaujměte dítě nějakou aktivitou, při které vydrží soustředěně sedět.
  • Vždy používejte tepelný ochranný sprej nebo sérum. Přípravky na ochranu vlasů pomáhají chránit vlasovou kutikulu před teplem tím, že vytváří bariéru mezi vlasy a žehličkou. Utěsňují ve vlasech vlhkost a pomáhají předcházet krepovatění vlasů.
  • Udržujte nízkou teplotu. Teplo nad 180 stupňů Celsia je schopno skutečně rychle poškodit vlasy. Ke snížení poškození tepelným stylingem je lepší použít nižší nastavení teploty. Bude to trvat trochu déle, ale vyplatí se.
  • Vyhněte se přílišnému tahání vlasů. Součástí techniky žehlení vlasů je tahání vlasů, zatímco jsou v žehličce. Chcete-li snížit lámavost a celkové poškození vlasů, netahejte žehličku po vlasech velmi rychle nebo s velmi těsně uzavřenou žehličkou.
  • Žehličku používejte pouze pro dokončovací práce – jen na několik minut, abyste uhladili kudrny, i to jen při speciální příležitosti.

Další tipy pro péči o vlasy malých dětí
Chcete-li, aby kudrnaté vlásky vašeho dítěte byly co nejzdravější, věnujte pozornost šamponu a kondicionéru, který používáte. Šampon by měl být 100% bez sulfátů, bez detergentů, bez silikonů, bez parabenů. Zapomeňte na to, že šampon musí pěnit.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram