5 jednoduchých způsobů, jak si nanést make-up: Štětcem, prsty nebo použít beauty blender? Podívejte se na naše ověřené TOP tipy

Ani vy si nevíte rady, jaká technika nanášení make-upu je ta nejlepší? Podívejte se na video.

Po dokonalém a přirozeně vypadajícím make-upu touží každá z nás. K tomu, abyste dosáhli požadovaného efektu potřebujete mít nejen správný make-up, ale i techniku ​​nanášení. Existuje několik způsobů, jak si můžete nanést make-up na obličej. My si dnes ukážeme všechny způsoby. To, jaké nástroje na roztírání make-upu použijete, závisí i na typu make-upu, zda je hustší, více tekutý nebo pudrový, podívejte se na TOP rady v našem videu:

1) Pudrový make-up houbou či štětcem
Zvolíte-li kompaktní make-up v pudrové formě, nanáší se pomocí speciální houbičky, která je umístěna přímo v produktu při jeho koupi. Takový make-up se však dá nanést i štětcem na pudr, při této aplikaci však nedosáhnete takového krytí jako u houby.

2) Prsty
Pro dosažení přirozeného looku zkuste při aplikaci tekutého make-upu pracovat s prsty. Teplota vašich prstů roztaje produkt, a tak vám s ním bude lépe pracovat a krásněji se zapracuje do pokožky. Umíte korigovat krytí, ale je třeba si dávat pozor na rovnoměrné roztírání, aby se vám nedělaly fleky.

3) Štětcem
Ověřená klasika je aplikace make-upu na tvář se štětci. Existuje několik druhem štětcem na make-up, tenčí a zkosené, roztřepené nebo husté a širší. Záleží na tom, se kterým se vám osobně pracuje nejlépe. Tenké a zkosené štětce slouží především k rozetření make-upu po tváři nikoli k jeho zapracování. Z hustším a hrubším štětcem dokážete make-up pěkně vklepat do obličeje, takže jím zapracujete produkt pěkně rovnoměrně a získáte vyšší krytí.

4) Beauty Blendrom
V posledních letech se nejvíce používá technika nanášení make-upu houbičkou nebo beauty blendrem. Někdy se používá také kombinace nejprve štětec na rozetření make-upu a poté beauty blender pro dosažení přirozeného finishu na tváři. Štětcem nedosáhnete tak přirozeně vypadajícího make-upu jako s navlhčenou houbičkou.

5) Airbrush
Existuje aplikace make-upu také pomocí speciální techniky, která se nazývá airbrush make-upu. Make-up na pleť doslova nasprejuje. Potřebujete k tomu speciální nástroje a nejedná se o běžný postup nanášení make-upu. Výhodou takového make-upu je, že se nestírá a vydrží až 18 hodin.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram