7 úžasných věcí, které s námi dokážou udělat jen kočky

Kočky jsou odpradávna symbolem elegance, bystrosti a nezávislosti. Nejenže toho mají se svými majitelkami hodně společného, ​​ale jak se ukázalo, denně jim přinášejí i množství benefitů pro zdraví a pohodu.

Pokud už jednu vlastníte, určitě víte, jak rychle vám čtyřnohá kráska dokáže zlepšit den. Kočky jsou skvělé společnice pro líné večery i talentované zabavačky. Vděčné bychom jim však měli být za víc. Toto je 7 překvapivých benefitů soužití s ​​kočkou, o kterých mnozí lidé vůbec nevědí.

Kočky nosí štěstí, a to doslova
Ať už svojí hravostí, kreativitou nebo tvrdohlavostí, kočky mohou přinést do našeho života obrovský kopec radosti. Všimli jste si, že se ve společnosti té své cítíte klidněji, méně vystresovaně a více se usmíváte? Zdání vás nelže.

Pocit štěstí při hře s kočkou vzniká uvolněním serotoninu a dalších uklidňujících látek do mozku. Ty snižují srdeční frekvenci, krevní tlak a další fyzické projevy stresu. Výsledek? Cítíme seuvolněnější a spokojenější.

Někdy je předoucí klubíčko chlupů na kolenou zkrátka tím nejlepším lékem na nervy. Chcete-li se své kočce za tuto službu odvděčit, projevte jí svou lásku způsobem, kterému porozumí.

Kočky projevují svou náklonnost například tím, že s vámi navážou oční kontakt a poté pomalu přivřou oči. Zkuste jí věnovat takový „kočičí polibek“ svým pohledům. Pokud na něj náhodou neodpoví, stále je zde jeden zaručený trik. Nabídněte jí prémiové kapsičky pro kočky plné lahodných kousků masa v želé. Zaručeně si je zamiluje stejně, jako vás.

Předení urychluje hojení ran
Předení rád slyší každý majitel kočky, protože máme pevně zafixované, že jde o projev maximální spokojenosti. Kočky však často předou iv nepříjemných situacích, například při návštěvě veterináře, nebo když se zotavují po zraněních.

Proč to dělají? Při předení se do těla vylučují endorfiny, díky kterým lépe snášejí bolest a stres. Frekvence kočičího předení (25 – 150 hertzů), pomáhá zpevňovat kosti, zlepšovat pohyblivost a urychlovat hojení ran. Stejný účinek může mít předení i na nás.

Snižují riziko srdečních chorob
Jak už víme, kočky nám pomáhají bojovat se stresem. To se pozitivně odráží jak na naší náladě, tak na fyzickém zdraví. Ukázalo se, že nízká úroveň stresu a méně úzkosti chrání majitele koček před srdečními chorobami a mrtvicí.

Studie z roku 2009 publikovaná v časopise Journal of Vascular and Interventional Neurology zjistila, že majitelé koček mají až o až o 30% nižší pravděpodobnost vzniku závažných srdečně-cévních onemocnění, včetně infarktu myokardu a mrtvice.

Tato vážná onemocnění nepostihují pouze lidi. Proto bychom se měli starat, aby měli zdravé srdce i naše čtyřnohé společnice. Základem je kvalitní krmivo pro kočky s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sodíku. Kapsičky Felix s hovězím masem, kuřetem, lososem nebo tuňákem jsou navíc obohaceny o vitamíny A, D a E. Neobsahují umělá barviva, aroma ani konzervanty.

Pomáhají nám při pocitu osamělosti
Mít doma zvířátko, které s námi navazuje kontakt, potřebuje naši pozornost a spoléhá na nás, může pomoci při pocitech osamělosti. Přítomnost kočky v našem těle navíc uvolňuje oxytocin. Tento hormon je znám tím, že navozuje pocity lásky a důvěry.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram