Víme, podle čeho vybrat nejlepší dámský kabát nejen na tuto sezonu

Podzim je tady a zima již pomalu klepe na dveře. V tomto období je nejlepší čas na výběr nového kabátu. Velkou výhodou moderní éry oblékání je, že už nemusí zimní období znamenat jen nošení zimní bundy, ale že si na sebe můžete vzít pohledný kabát, který podtrhne Vaši krásu. Pokud jste se rozhodli si koupit kabát, podíváme se na všechny aspekty, které musíte vzít do úvahy, pokud chcete být spokojeni s výběrem.

Velikost kabátu musí být o něco větší

Při výběru kabátu je klíčová jeho velikost. Kabát musí být vždy minimálně o jedno číslo větší, než je Vaše velikost. Proč by to tak mělo být? Musíte počítat s tím, že budete pod kabátem nosit vedle trička i hrubší svetr, aby Vám nebyla zima. Tím Vaše tělo nabere trochu na objemu a kabát by Vám mohl být těsný. Kvůli tomu byste se necítily dobře. Kabáty se dají koupit dokonce na míru, u nich si ale budete muset připlatit. Krásné kabáty všech možných velikostí si můžete koupit i přes internet, například před About You. Pokud využijete About You slevový kod, budete šetřit i potřebné finance.

Střih kabátu je důležitější, než byste si mohly myslet

Velmi důležité je, jakou máte postavu. V případě, že máte nižší postavu, nikdy si nekupujte moc velké nebo těžké kabáty, nebudete vypadat moc dobře a kabát tak nevynikne. U drobnějších postav se vyplatí si koupit upnutější model kabátu, který dokáže zvýraznit postavu a kabát skvěle vynikne. Pro ženy, kterým dominují dlouhé nohy, je vhodné zvolit delší kabát, který končí až pod koleny. Díky této délce ještě více vynikne Vaše vysoká postava. Nejlepší je takový kabát kombinovat s kozačkami s vysokým podpatkem, budete vypadat jako byste šly přímo z módní přehlídky, tedy velmi sexy.

Délka kabátku je klíčová pro kombinaci s dalším oblečením

Ve chvíli, kdy chcete kabátek kombinovat s kalhotami, je prakticky jedno, jak bude dlouhý. Je zde výhoda, že nemůže nic zkazit jeho vzhled. Pokud ale chcete nosit ke kabátku sukni, je dobré mít koupený kabát ke kolenům nebo těsně pod kolena. Když se budete řídit těmito radami, nesáhnete vedle.

Barva kabátku může zcela změnit Váš vzhled

Pokud chcete být hodně neutrální a tak nějak jít s davem, můžete si koupit černý nebo šedý kabát. V dnešní době se ale nemusíte bát jít do odvážnějších barev, kterými rozhodně upoutáte celé okolí. Jedná se například o červený kabát, který je extravagantní, ale umí Vás rozjasnit i během hodně sychravých dní. Navíc se budete cítit mnohem energetičtěji. Dalšími zajímavými barvami jsou velbloudí barvy, barva ostružin nebo kabátky se zvířecími odstíny. Ve chvíli, kdy si chcete koupit i více modelů kabátku, můžete využít slevové kódy a mít nákupy levnější.

Kapsa na kabátku je důležitým a praktickým doplňkem

Na podzimním nebo zimním kabátku se vyplatí mít kapsy. Kapsa je praktická a můžete ji využít k uschování mobilního telefonu nebo si v těchto kapsách můžete mírně ohřát ruce, pokud je venku zima a vy nemáte rukavice. Nejlepší je, pokud si koupíte především hlubší kapsy. A co se týká střihu, měly by být spíše rovně střižené. Kapsa na kabátku nijak nezkazí jeho vzhled, právě naopak.

Jak se dá kabát kombinovat s dalším oblečením?

Je dobré se u tvorby outfitu řídit radou, čím výraznější kabát, tím méně výrazné doplňky. Ve chvíli, kdy je velká zima, můžete si ke kabátu vzít čepici, šálu nebo rukavice. Dobře se kombinují krátké kabátky s kozačkami a pěknou kabelkou. Nosíte rády tmavé, béžové nebo nevýrazné kabáty? Ideální je doplnit je o veselé barvy. K dlouhým kabátkům si můžete vzít i minisukni, jelikož se v kombinaci s vysokými botami dobře doplní a nebude Vám zima.

Předchozí článekHermès obuv vládne všem

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram